Jak samodzielnie wykonać naturalne środki czystości?

Możemy całkowicie zrezygnować z używania jakiejkolwiek chemii w domu. Tak naprawdę nie jest nam ona wcale jakoś niezbędnie potrzebna.

Własnoręcznie przygotowane środki czystości – podstawowe informacje

Tradycyjne, kupowane w hipermarketach produkty do sprzątania zastąpmy po prostu naturalnymi środkami czystości, które nierzadko działają od nich lepiej. Wykorzystamy je do sprzątania wszelakich powierzchni. Są one na tyle uniwersalne, że z ich pomogą będziemy mogli czyścić dosłownie wszystkie pomieszczenia swojego domu – i kuchnię, i salon, i sypialnię, i nawet łazienkę.

Bezapelacyjnie jednym z lepszych produktów do sprzątania jest po prostu ocet

A przecież niemalże wszyscy trzymają go w kuchni, tak więc wszyscy są w stanie użyć go dosłownie w każdej chwili. No i warto to zrobić. Ocet to fantastyczny i całkowicie naturalny środek czystości. Sam w sobie potrafi świetnie poradzić sobie z wyczyszczeniem niemalże każdej powierzchni, jednakże by jego zapach nie był aż tak agresywny i intensywny, warto na pewno wymieszać go ze sporą ilością ciepłej wody w proporcji 1:1. Gotową miksturę można przelać do jakiejś starej i wyczyszczonej butelki z atomizerem, aby łatwiej ją później rozpylać na różnych powierzchniach. Octowy płyn świetnie nada się do czyszczenia kuchni i łazienek. Można spryskiwać nim blaty czy nawet urządzenia sanitarne. Jeżeli natomiast ocet w połączeniu z wodą nie poradzi sobie z jakimiś większymi zabrudzeniami, do roztworu warto dodać jeszcze spirytus salicylowy albo kilka łyżek soku z cytryny.

Więcej wpisów z interesującymi poradami dla Twojego domu i mieszkania, znajdziesz w serwisie decore.pl.

Naturalne środki czystości stworzone na bazie octu można przechowywać później w butelkach, aby zawsze mieć je już pod ręką. Warto od razu przygotować sobie większą ilość czyszczącego roztworu i przelać ją do dużego pojemniczka z atomizerem. Ocet wymieszany z wodą da sobie radę dosłownie z każdym brudem. Jeżeli natomiast środek okaże się zbyt silny dla delikatnych powierzchni, zawsze można będzie go dodatkowo rozcieńczyć, dolewając do niego więcej wody albo nawet mieszając go z aromatycznym olejkiem.